BLOG & HABERLER

Hatay Üretilen Alüminyum Korkuluk Dayanıklı Mıdır?

Evet. Hem hava hem de ağır kullanım koşullarına dayanıklı olarak üretilen alüminyum korkuluk sistemleri dış ve iç mekânlarda sorun çıkarmadan yıllarca dayanabilir. Size düşen sadece temizliğinin yapılmasını sağlamaktır.
DETAYLI BİLGİ
Alüminyum Korkuluk Modelleri Nelerdir?
Alüminyum korkuluklar alüminyumun kolay işlenebilen ve şekil verilebilen bir malzeme olması dolayısıyla aklınıza gelebilecek her modelde üretilebilmektedir. Tabii bunun için hizmeti satın alacağınız firmanın makine kapasitesinin yeterli olması gerekmektedir. Alüminyum korkuluklar sadece alüminyum borulardan oluşabildiği gibi camlı korkuluk sistemleri, pleksi korkuluklar gibi diğer malzemelerle uyumlu olarak kullanılabilmektedir.
İç Mekânlarda Alüminyum Korkuluk
Antakya'da özellikle merdiven kenarları alanında iç mekânlarda kullanılan korkuluk modelleri arasında dekoratif olması nedeniyle tercih edilen ahşap korkuluklara göre bakımı çok daha kolay olan alüminyum korkuluklar tercih edilmeye başlanmıştır. İç mekân merdivenlerinde kullanılan alüminyum korkuluklar mekâna modern bir görünüm kazandırmaktadır. Ayrıca plazalarda ve gökdelenlerde yangın çıkış merdivenleri için uygun fiyat seçenekleri öne çıkmaktadır.
Dış Mekânlarda Alüminyum Korkuluk
Alüminyum korkulukların en çok kullanıldığı alanlar balkon, teras, havuz kenarı, bahçe alanı gibi bölgelerdir. Özel işlemlere tabi tutulan alüminyum borular paslanmaya karşı dayanıklı hale getirilmekte, istenirse değişik renklerde üretilebilmektedir.
Samandağı'nda alüminyum korkuluklar sadece balkonlarda ve merdivenlerde değil havuz kenarı, bahçe girişi, fabrika giriş kapıları gibi pek çok değişik alanda ucuz ve dekoratif bir çözüm olarak kullanılabilmektedir.
Alüminyum Korkuluk Montajı
Öncelikle alüminyum hafif bir malzeme olduğu için uygulanacağı alana getirilmesi ve taşınması oldukça kolaydır. Bu sektörde faaliyet gösteren alüminyum korkuluk firmaları geliştirdikleri özel tasarımlar sayesinde sistemin montajı aşamasında kullanılan zamanı ve işçiliği en aza indirmeyi başarmışlardır.
Demonte bir sistem gibi gerekli yerlerden birbirine tutturulan borular korkuluk için özel üretilmiş bağlantı elemanlarıyla birbirine eklenerek kısa sürede kurulabilmektedir. Montaj aşamasında daha önceden seçmiş olduğunuz boru başları ve dirsek gibi bölgelerde kullanılacak aksesuarlarda kolayca yerlerine yerleştirilebilmektedir.
Montajı bu kadar kolay olunca, kaynak veya herhangi diğer bir işlem gerektirmeyince etrafta o oranda az dağılmakta ve size montajdan sonra yapacak pek iş düşmemektedir.
Alüminyum Korkuluk Renkleri
Alüminyum hiç bir kaplama veya boya işlemine tabi tutulmadan kendi renginde modern bir görünüm sunduğu için genellikle olduğu gibi kullanılmaktadır. Ancak renk ve kaplama alanında çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Bunlar arasında korkuluk sistemi hazırlandıktan sonra PVC ile kaplamayı sayabiliriz. PVC kaplamalar istenilen renklerde uygulanabildiği gibi korkuluk sisteminin ömrünü de uzatmaktadır.
Korkuluklar için kullanılan bir diğer uygulama ise kumlama yöntemiyle alüminyumun daha mat bir görünüm kazanmasını sağlamaktır. Korkuluk sistemleri için alüminyum, tasarımlarda kolaylık sağlayan hafif bir malzeme olması, cam ve ahşap gibi diğer malzemelerle uyum içinde kullanılabilmesi, nakliyatının kolay olması ve diğerlerine göre daha ucuz bir malzeme olması, çok kolay monte edilebilmesi nedeniyle bugün pek çok inşaat ve dekorasyon firması tarafından önerilmekte ve kullanılmaktadır.
Diğer avantajları arasında hava koşullarına karşı dayanıklılığını, yüke ve darbelere karşı güçlü olmasını, model açısından zengin bir seçenek sunmasını ve estetik görünümünü sayabiliriz.
DİĞER RESİMLERİ

HİZMET GRUPLARIMIZ

Alüminyum ve Krom Korkuluk
DETAY
Halı Saha Uygulaması
DETAY
Tel Çit
DETAY
Ferforje
DETAY
Çelik Konstrüksiyon
DETAY