BLOG & HABERLER

Antakya Alüminyum Korkuluklar

Son yılların en popüler malzemesi alüminyumdur. Alüminyum korkuluklarda en çok tercih edilen malzeme olmuştur.
DETAYLI BİLGİ
Tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise fiyatlarından kaynaklanmaktadır.Antakya'da genellikle alüminyumu tercih edenler müteahhitlerdir. Sebebi ise ucuz maliyet mantığıdır. Bir diğer konu ise paslanmaz çelik ile alüminyumu birbiriyle aynı malzeme sanıp hatta paslanmaz diye alüminyumu taktıranlara bile şahit olduğumuz zamanlar oldu.
Alüminyum: Metal olarak yumuşak bir malzemedir. Alüminyum Korkulukta sağlamlığı yakalamak için özellikle korkuluk yaptıracak ihtiyaç sahipleri seçimini yaparken çok dikkatli olmaları gerekir.
Alüminyum korkuluk yaptırırken nelere dikkat edilmesi gerekir; Alüminyum malzemenin et kalınlığı kaç mm’dir?
Küpeşte borusunun kalınlığı alüminyumda sağlam olması için en az 2 mm olması gerekir.
Dikmeleri nasıl olmalıdır?
Alüminyum korkulukta kullanılacak dikme dolu dikme olması gerekir.
Ara emniyet kayıtları nasıl olmalıdır?
Alüminyum korkulukta emniyet çubukları minimum 2 sıra merdivende balkon korkuluklarında ise emniyet şeridi 3 sıra olmalıdır. Et kalınlığı ise de en az 1,5 mm olması gerekir.
Yukarıda sıraladığımız özellikler Alüminyum Korkuluklar için güvenlik açısından olması gereken ve korkuluk seçiminizi yaparken bilmeniz gereken özelliklerdir.
Balkonlarda kullanılan demir korkuluklar ve beton duvarın yerini ve merdivenlerde kullanılan ahşap ve ferforje küpeşte sistemlerin yerini son yıllarda kullanılmaya başlanan alüminyum korkuluk sistemleri geniş model seçenekleri, uygun fiyatları ve kolay montajı sayesinde daha uzun yıllar tercih sıralamasında üst konumlardaki yerini koruyacağa benziyor.
Son yıllarda alüminyum doğrama ve işleme teknolojilerinde yaşanan gelişmeler ile üretilmeye başlanan yeni makineler sayesinde alüminyum korkuluk modelleri neredeyse sınırsız bir şekilde kataloglarda yerini almaya başladı. Bu model zenginliğinin üzerine çeşitli kaplama sistemleri ile ağır kullanım alanları ve yağmur, kar gibi olumsuz hava koşullarına karşı daha dirençli hale getirilebilen alüminyum korkuluk sistemleri günümüzde inşa edilen tüm yeni yapılarda öncelikli ürün olarak kullanılıyor.
Üstelik Hatay'da bulunan dinç metalin de sunduğu çok geniş bağlantı elemanı ve aksesuar seçenekleri ile mekânlarınızın dekorasyonunu bozmadığı gibi daha estetik bir görünüm kazandıran alüminyum korkuluklar kolay montaj sağlayan tasarımları ile çok kısa sürede uygulanabiliyor.
İşte tüm bu sebeplerden dolayı kurumlar ve bireysel kullanıcılar balkonlarında, teraslarında, havuz kenarlarında, yangın merdivenleri, iç mekân merdivenleri ve daha pek çok alanda alüminyum korkulukları tercih etmekteler.
Neden Alüminyum Korkuluk?
Öncelikle fiyatı diyebiliriz. Antakya'da bulunan Dinç Metal alüminyum korkuluk fiyatları çelik korkuluk sistemleri, ferforje kokuluklar ve diğer tüm alternatiflerine göre oldukça hesaplı. Bunun dışında montajının kolay olması, model seçenekleri ve bu alanda faaliyet gösteren pek çok firmanın bulunmasını sayabiliriz.
DİĞER RESİMLERİ

HİZMET GRUPLARIMIZ

Alüminyum ve Krom Korkuluk
DETAY
Halı Saha Uygulaması
DETAY
Tel Çit
DETAY
Ferforje
DETAY
Çelik Konstrüksiyon
DETAY