BLOG & HABERLER

Antakya'da Çatı Yalıtımının Faydaları

Çatı ısı yalıtımı kış aylarında ısı kaybının azalmasını sağlarken, yaz aylarında da sıcaklığın etkisini azaltmaktadır. Çatı ısı yalıtımının faydaları sadece bunlardan ibaret değildir.
DETAYLI BİLGİ
Çatı ısı yalıtımının faydalarından bir diğeri ses önleyici özelliğidir. Dışarıdaki seslerin bina içerisinde girmesini belirli desibel aralığında engelleyebilmektedir.
 
Unutulmamalıdır ki; ısınan hava yükselir, kış aylarında odanızı ısıtmaya çalıştığınızda ayağınız üşürken vücudun üst kısmı üşümez. Bunun sebebi yükselen sıcak havadır. Antakya'da çatı yalıtımı gerçekleştirilmiş binalarda yükselen sıcak hava bina içerisinden dışarı çıkamaz ve geri döner. Böylece ekonomik anlamda tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Kendini kısa sürede amorti ederek bütçenize katkı sağlamaktadır. Çatı ısı yalıtımı ile daha verimli bir şekilde ısınabilirsiniz.
 
Çatı ısı yalıtımı yöntemleri
Çatı ısı yalıtımı uygulamasının birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden hangisinin kullanılmasının uygun olduğuna; binanın mevcut durumu, iklim şartları, yapı malzemesi gibi çeşitli kriterler göz önüne alınarak karar verilmektedir. Yapım halinde bir bina için beton kat altına yalıtım yapılabilirken; mevcut binalarda çatı kısmına malzemeler yapıştırılarak yalıtım gerçekleştirilebilir.
 
Çatı ısı yalıtımı yöntemleri arasından tercih yaparken, evin ısınma kaynağına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Isınma kaynağının oluşturacağı enerjiyi korumak için en uygun yöntem tercih edilmelidir ki başarılı sonuçlar ortaya çıksın. Cam yünü kullanılarak gerçekleştirilen ısı yalıtımı günümüzde en çok tercih edilen yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Samandağı' nda genelde çatı üzerine yalıtım malzemesi olarak kiremit görünümlü ısı yalıtımı sağlayan ürünler de kullanılabilir. Tüm bunların hangisinin kullanılacağı, evin mevcut durumuna, iklimine ve enerji kaynağına göre şekillenecektir.
 
Çatı ısı yalıtımı nasıl yapılır?
Çatı ısı yalıtımı yapmanın ilk aşaması evin durumu hakkında bilgi sahibi olmaktır. Çünkü evin  durumu hakkında bilgi sahibi olmadan hangi yalıtım türünün tercih edileceğini kestirmek mümkün değildir. Ayrıca şehrin iklimi, evde kullanılan ısı kaynağı gibi çeşitli bilgiler harmanlanarak çatı ısı yalıtımı konusunda kesin karara varılır.
 
Yapımı tamamlanmamış binalarda duvar dışına kaplama (mantolama), çatı kısmına cam yünü kullanılabilir. Yapımı tamamlanmış olan bina için çatı kısmında kiremit görünümlü yalıtım malzemesi tercih edilebilir. Kiremit görünümlü yalıtım malzemesinin alt kısmında asıl yalıtımı sağlayacak olan ögeler bulunmaktadır. Kiremit işin makyaj kısmı olarak ifade edilebilir. Çatı ısı yalıtımı ile enerji kaybetmeyerek uygun fiyatlı ısınmanın keyfini çıkaracaksınız.
DİĞER RESİMLERİ

HİZMET GRUPLARIMIZ

Alüminyum ve Krom Korkuluk
DETAY
Halı Saha Uygulaması
DETAY
Tel Çit
DETAY
Ferforje
DETAY
Çelik Konstrüksiyon
DETAY